Koty to wspaniali milusińscy. Są jednymi z pierwszych zwierząt udomowionych przez człowieka. Od tysięcy lat spędzają czas w naszym otoczeniu. Choć kiedyś, na przykład w Starożytnym Egipcie, były obiektem kultu, dziś są częściej “dachowcami”. Jednak niektóre rasy są małą fortuną.
Oto 10 najdroższych kotów świata

1.Kot norweski leśny

Zaczynamy od żywej masy futra. Tak można określić tego kota, gdyż nie dość że jest masywny i duży to pokryty jest długą gęstą sierścią. Dzięki temu jest doskonale przystosowany do rodzinnego, skandynawskiego klimatu.

2.Kot egipski mau

Z śnieżnej Skandynawii przenosimy się do Egiptu, a właściwie do egipskiego kota mau. Ta rasa szczyci się naturalnym występowaniem cętkowania na sierści i skórze, które tylko dodają uroku temu dostojnemu kotu.
Choć z charakteru jest za to bardzo żywiołowy i chętnie przebywa z dziećmi.

3.Kot brytyjski krótkowłosy

Mimo swojej dość wysokiej cechy ten kot jest bardzo popularny. Może przyczynił się do tego jego wygląd. Kto w końcu mógłby się oprzeć dużym pięknym oczom idealnie wpisującym się w jego szeroki pyszczek?
Chyba tylko osoby, które odstraszy cena powyżej tysiąca złotych. Za jednego kota

4.Szkocki zwisłouchy

Rasa kotów powstałych przypadkiem, ale za to obecnie bardzo kosztowych i charakterystycznych. Nazwa idealnie oddaje ich najważniejszą cechę – mają przyklapnięte uszka, które dodają uroku im okrągłym mordką. Jednak cena za te urocze koty wynosi ponad 1100 złotych.

5.Sfinks

Mowa oczywiście o kanadyjskim bezwłosym, a nie o posągu. Kot ten ma równie wiele zakochanych w nim fanów, ile osób, które po prostu uważają go za brzydkiego lub dziwnego.
No cóż, bezwłosy kot z dużymi uszami i mocno zarysowanymi liniami pyszczka faktycznie może niektórych odpychać.
Jednak jego fani wiedzą, że jest to kot wart wysokiej kwoty.

6.Kot rosyjski niebieski

Kot pochodzący z zachodniej Rosji, o niezwykłym wyglądzie. Wszak naturalnie występująca niebieska skóra i pluszowa, niebiesko-szara sierść nie jest często spotykana.
Jednak koszt takiego kota może odstraszyć, gdyż to prawie 5 tysięcy złotych.

7.Peterbald

Jedna z odmian kota syjamskiego. Smukły, elegancki kot, bardzo dobrze umięśniony. Pięknie stworzenie, za równie piękną, okrągłą sumę 5 tysięcy.

8.Allerca

Zasadne jest skojarzenie się tej nazwy ze słowem alergia. Allerca to rasa kotów hipoalergicznych, czyli takich, które w minimalnym stopniu uczulają, a w większości przypadków w ogóle. Ten kot stworzony z myślą o alergikach, którzy chcieliby mieć koty kosztuje jednak 28 tysięcy… dolarów.

9.Kot bengalski

Kot bengalski to rasa o niezwykłym rodowodzie. Jest to krzyżówka kota domowego z dzikim lampartem azjatyckim. Dzięki temu mają naturalne umaszczenie w cętki.
Ich cena wynosi około 80 tysięcy złotych.

10. Ashera

Najdroższym kotem na świecie jest kot Ashera. To również jest kot, który ma ciekawy rodowód. Jest to krzyżówka kota domowego i afrykańskiego kota serwala. Wygląda więc i zachowuje się trochę jak mały domowy lampart. Tylko za 100 tysięcy złotych.