Problemy naszych pupili

Szczekanie, wydawać by się mogło zupełnie naturalne. Jednak nie zawsze. Zwłaszcza kiedy jest nasilające. Czasami szczekanie naszego pupila jest po prostu nieznośne. W takich przypadkach nie wolno krzyczeć na psa. Jeśli to zrobimy, po prostu pies odbierze to jako przyzwolenie na bycie jeszcze głośniejszym. Bardzo często pies uczy się szczekaniem zwrócić na siebie naszą uwagę. Warto jest go chwalić. Dodatkowo pupile lubią wymuszać na swoim właścicielu. Podanie ulubionego gryzaka, zabawa w danym momencie. Należy zachować spokój i dać czas, zarówno swojemu pupilowi, jak i sobie. Kolejny problem to niszczenie przedmiotów. Wszystkie psy powinny korzystać z gryzaków. To specjalne przedmioty, przeznaczone właśnie do zabawy. Niestety często zdarza się, że nasz pies korzysta z wyposażenia domowego. Warto w takim przypadku ograniczyć mu swobodę miejsca. Dodatkowo należy mu dotąd zmieniać gryzak, aż go zwyczajnie w świecie polubi.

Na przykład można podać moment witania. Pies może się dopiero przywitać, gdy nie będzie skakać. Problem może stanowić na przykład zbyt intensywna zabawa. Należy próbować uspokoić psa. Brak ruchu właściciela oznacza stop dla zbyt głośnej czy ruchliwej zabawy dla psa. Jednak czasami po prostu nasz pupil nie jest w stanie się uspokoić. W takim przypadku należy po prostu zabrać do na legowisko. Czas wyciszenia jest tutaj bardzo ważny. Pies w samotności będzie miał szansę nie tylko na uspokojenie. Pomoże mu to złagodzić nadpobudliwość.

Problemem, który wydawać by się mogło nie dotyczy psów jest lęk separacyjny. Mowa o niekontrolowanym zachowaniu psa. W momencie gdy nasz pupil chce zniszczyć swoje otoczenie. Tutaj mogą nie wystarczyć komendy, zbędne słowa. Zabawa gryzakami czy też spokojna muzyka. Należy dać naszemu pupilowi więcej swobody. Wyjście z mieszkania lub do innego pokoju. Stworzenie sytuacji, w której nasz pies będzie myślał, że znajduje się sam w domu. Jeśli i tutaj wystąpi nadmierna nerwowość, należy dać mu szansę na samodzielne uspokojenie się. Oczywiście to nie może trwać zbyt długo. Po wejściu do pomieszczenia, w którym znajduje się nasz pies, należy się przywitać. Wszystko powoli, bez zbędnych dodatkowych czynności. Warto wydłużać czas naszej nieobecności. Należy oczywiście zadbać o właściwe oświetlenie, temperaturę w pomieszczeniu oraz zapewnienie mu bezpieczeństwa.

Kradzież przedmiotów

Kradzież przedmiotów, ciekawość naszego pupila jest czasami nie do zaakceptowania. Jednak to my powinniśmy reagować. Właściwie to nie tylko warto pilnować swoich rzeczy, ale przede wszystkim zostawiać je w miejscu bezpiecznym. Do takich rzeczy należą kosz na śmieci, otwarte drzwi czy też wszystkie przedmioty, które potrafią być ciekawe dla naszego pupila. Należy dobrze schować wszystkie nieprzeznaczone rzeczy dla pupila. Warto także podążać w jego kierunku. Tymczasem jeśli zauważymy w psie agresję, należy się skontaktować z behawiorystą.

Psy mogę mieć naprawdę wiele różnych pomysłów. Dodatkowo są bardzo sprytne. Właśnie dlatego należy zachować przy nich szczególną ostrożność. Nie należy pozostawiać jakichkolwiek przedmiotów, które mogą być dla nich niebezpieczne. Mowa oczywiście o małych rzeczach, jak na przykład biżuteria czy słodycze. Mogą się one okazać naprawdę straszne dla naszych pupili. W tym wszelkiego rodzaju nasze prywatne gadżety. Pozostawiając psa samego w mieszkaniu, należy przystosować dla niego odpowiednie wnętrze. Nie mówimy tutaj o całkowitej aranżacji. Chodzi o stworzenie bezpieczeństwa. Nasz pupil powinien czuć się swobodnie. Dobrze jest także ukryć wszystkie przedmioty, które mogą stanowić dla niego niebezpieczeństwo. Nieważne czy jesteśmy właścicielami małego pieska czy dużego. W każdym przypadku bezpieczeństwo zwierzęcia jest na pierwszym miejscu.

Gdy w domu pojawia się dziecko

Poukładane życie z właścicielami, a tutaj nagle nowy lokator. Mowa o ludziach, którzy decydują się na powiększenie swojej rodziny. Nasz pupil nie zawsze jest na to przygotowany. Oczywiście, to dużo zależy od nas w jaki sposób przygotujemy go do tej nowej sytuacji. Przede wszystkim to nie może być szok. Oprócz rozmowy, poczucia bezpieczeństwa, pies powinien otrzymać od swoich właścicieli sygnał, że wkrótce coś się zmieni w ich życiu. Śpioszki dziecka,butelka, łóżeczko. Nasz pupil powinien poznawać te rzeczy. Maluch w domu, to dla niego całkowicie nowa, nieznana dotąd sytuacja. Gdy pies oswoi się ze wszystkimi rzeczami dziecka, w późniejszym czasie nie będzie dla niego szokiem, widok niemowlaka. To bardzo istotna kwestia, która należy do właścicieli pupila.

Nie można także pokazać swojemu pupilowi, że teraz cała uwaga będzie poświęcana maluchowi. Oczywiście dziecko wymaga dużej uwagi. Jednak nie należy zapominać o swoim pupilu. Na pewno nie można go zaniedbywać. Wspólne spacery, zabawy, to wszystko musi pozostać w takiej formie jak wcześniej. Gdy dziecko urośnie, warto organizować zabawy właśnie pomiędzy naszym pupilem a maluchem. Udowodnione zostało naukowo, iż dorastanie dziecka w towarzystwie psa, wpływa pozytywnie na jego rozwój. Pies w domu, a jednocześnie małe dziecko. To coraz częściej widywany obrazek. Warto także dodać, że nasz pupil nie powinien odczuwać braku zainteresowania przez właścicieli. Należy pogodzić te dwa obowiązki. Pies jako bardzo mądre zwierzę, z pewnością zaakceptuje nowego członka rodziny. Niekiedy potrzebuje czasu i oczywiście właściwego przygotowania, przed pojawieniem się dziecka w domu.