Koty domowe mają tendencję do uciekania, szczególnie w sytuacji, gdy pozostawisz otwarte okno lub balkon. Z tego powodu w takich miejscach należy zastosować specjalne zabezpieczenie, które zwiększy bezpieczeństwo Twojego czworonoga. W tym celu doskonale sprawdzają się siatki na balkon.

Jaka powinna być siatka na balkon dla kota?

Siatka na balkon dla kotów powinna spełniać określone wymagania. Musi być ona odpowiednio wytrzymała. Warto dostosować taki produkt do charakteru Twojego czworonoga. Niektóre zwierzęta są spokojne i nie niszczą siatek, podczas gdy inne kochają się po nich wspinać. W przypadku tej drugiej grupy kotów konieczne okazuje się postawienie na zabezpieczenie z dodatkowym wzmocnieniem.

Siatka na balkon powinna być odporna na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Z tego powodu warto wybierać produkty sprawdzone, stworzone z myślą o zastosowaniu na zewnątrz budynku. Nie ulegną one uszkodzeniu w wyniku działania mrozu, deszczu czy nadmiernego nasłonecznienia. Takie siatki na okno dla kota można stosować przez wiele lat.

Szeroki wybór siatek na balkon

Woliery dla kotów są dostępne w wielu wersjach. Różnią się one od siebie głównie wielkością oczek i grubością. Jeśli nie wiesz, jaki model sprawdzi się najlepiej w Twoim domu, warto poprosić specjalistów o pomoc.

Każdy przypadek jest inny. Czasem zwierzęta są skłonne do szybkiego rozrywania siatek, dlatego w ich przypadku konieczne okazuje się wybranie wzmocnionych, a więc droższych modeli. Niekiedy wystarczą natomiast podstawowe wersje – mówi specjalista z firmy Symar oferującej m.in. siatki zabezpieczające na balkon.

Na ogół siatki ochronne na balkon produkuje się z wytrzymałych tworzyw sztucznych, takich jak polietylen. Takie surowce trudno jest rozerwać, dlatego pozwalają na bezproblemowe korzystanie przez długi czas, nawet w przypadku bardzo aktywnych i żywiołowych zwierząt.

Poszczególne opcje różnią się od siebie również kolorem. Dzięki temu można dopasować je do elewacji budynku. Ciekawym wyborem okazują się modele beżowe, które są znacznie mniej widoczne niż te czarne.

Kot i siatka na okno

Siatka ochronna na okno – cena

Cena siatki na balkon dla kota zależy głównie od jego wielkości. Zazwyczaj koszt waha się w granicach kilkuset do około 2000 zł. Na ostateczną cenę może również wpływać wybrana usługa montażu. Z tego powodu wiele osób decyduje się na ich zamocowanie samodzielnie.

Jak założyć siatkę na balkon? Do produktu powinny zostać dołączone odpowiednie akcesoria montażowe. Dzięki nim można szybko zamocować zabezpieczenie samodzielnie, bez angażowania specjalistów. Takie rozwiązanie sprawia, że cena całego przedsięwzięcia staje się znacznie niższa.

Na co zwrócić uwagę, wybierając siatkę na balkon?

Siatka balkonowa dla kota powinna mieć przede wszystkim odpowiednie wymiary. Z tego powodu tak ważne okazuje się dokładne zmierzenie balkonu czy okna przed zdecydowaniem się na konkretny egzemplarz. Obecnie istnieje opcja zakupienia produktów na wymiar. Taka siatka zabezpieczająca na balkon będzie idealnie pasować do konstrukcji Twojego budynku, skutecznie chroniąc zwierzę przed ucieczką czy upadkiem ze znacznej wysokości.

Warto również pamiętać, że wzmocniona siatka ochronna dla kota nie zajmuje powierzchni balkonu, co jest doskonałym wyborem również w przypadku bardzo małych przestrzeni tego typu.