Błonnik to substancja pochodzenia roślinnego, która nie ulega trawieniu, ale za to działa zbawiennie na układ pokarmowy. Błonnik gdzie go znajdziemy i dlaczego warto go spożywać?

Magiczne działanie błonnika

Składnik ten usprawni pracę jelit i sprawi, że odchudzanie będzie znacznie łatwiejsze. Będziemy trawić szybciej i bezproblemowo. Oprócz tego, jest to składnik, który nas nasyci i zmniejszy nasz apetyt. Dzięki temu będziemy najedzeni na dłużej i nie będziemy mieli ochoty na podjadanie. Błonnik obniża poziom cukru we krwi i pomaga regulować poziom złego cholesterolu. Jest to prawdziwie magiczny składnik, który zdziała cuda w naszym organizmie.

Błonnik gdzie go znajdziemy?

Przede wszystkim w pełnoziarnistych produktach zbożowych: płatki owsiane, otręby, kasze i makarony. Oprócz tego, sporo błonnika jest w owocach i warzywach takich jak jabłka, gruszki, groch, czy fasola. Oprócz tego, możemy też kupić błonnik w proszku, który dosypuje się do koktajli i zup. Jest to suplement w stu procentach naturalny, ale trzeba z nim jednak uważać, bo łatwo spożyć go za dużo!