Gołębie są immanentnym elementem miejskiej przestrzeni. Dla jednych ma to swój urok, dlatego systematycznie je dokarmiają (tyczy się to zwykle turystów na rynkach w popularnych miastach), dla innych stanowi źródło wielu problemów. Z drugiej strony są to jedne z najpopularniejszych zwierząt hodowlanych w Polsce i na świecie. Corocznie organizowane jest mnóstwo targów i wystaw, na które zjeżdżają się hodowcy i pasjonaci. Są to zwierzęta mądre, dające się wyszkolić, jednocześnie potrafią być niezwykle piękne, co bardzo dziwi wiele osób, dla których gołębie są dosyć pospolitym i codziennym widokiem.

Kiedy gołębie zaczynają latać

W odpowiednich warunkach rocznie dojść może do 4-5 lęgów. Składane są zwykle dwa jaja, które następnie wysiadywane są przez 17 dni. Wysiadują oba osobniki z pary. Młode karmione są pokarmem zwracanym z wola. Kiedy gołębie zaczynają latać?

Kiedy gołębie opuszczają gniazdo

Zastanawiasz się, kiedy gołębie opuszczają gniazdo, bowiem są w pełni gotowe do samodzielnego lotu? Dzieje się to zwykle mniej więcej 5 tygodni po momencie wyklucia.