Gołębie to ptaki znane chyba każdemu. Z jednej strony gołębie miejskie (gatunek, który powstały z udomowionych gołębi skalnych, wskutek odłączenia się niektórych osobników od hodowli) są dosyć pospolite i wkomponowane w miejską scenerię. Z drugiej zaś strony na świecie nie brakuje pasjonatów i hodowców, którzy kolekcjonują i szkolą odpowiednie gatunki (np. gołębie pocztowe), następnie zaś prezentują je na różnego rodzaju targach i wystawach. Na pewno nie są to zwierzęta nudne, da się je wytresować, mają ciekawe zwyczaje.

Jak gołębie się rozmnażają

Chcesz wiedzieć jak gołębie się rozmnażają? W trakcie zalotów do swej wybranki samiec popisuje się zarówno w locie, jak również na ziemi. W odpowiednich warunkach wyprowadzić może około 4-5 lęgów rocznie. Jaja składane są po 2.

Gołębie jak długo wysiadują jaja

Chcesz wiedzieć gołębie jak długo wysiadują jaja? Zwykle trwa to 17 dni. Jaja wysiadywane są przez oba osobnika z danej pary. Młode są gotowe do lotu i opuszczenia gniazda po około 5 tygodniach od momentu wyklucia. Do tego czasu są karmione przez rodziców.