Gołąb jest gatunkiem ptaka, który każdy z nas dobrze zna. Gołębi mnóstwo jest w przestrzeni miejskiej, jedni uważają, że ma to swój urok i dlatego też np. je dokarmiają, dla innych obecność gołębi stanowi źródło wielu problemów i frustracji. Nie tylko zanieczyszczają np. balkony, okna i różnego rodzaju przestrzeń miejską, ale też potrafią np. niszczyć różne instalacje. Miejskie gołębie to jednak jedno. Zupełnie inaczej sprawa wygląda z osobnikami hodowlanymi.

Gołębie do sprzedania

Niektóre gołębie do sprzedania na różnego rodzaju targach, na które zjeżdżają się hodowcy i pasjonaci, kosztować potrafią naprawdę zawrotne sumy. Są to zwierzęta nie tylko piękne, ale też mądre, dające się wyszkolić. Niektóre okazy są prawdziwą ozdobą kolekcji i dumą każdego hodowcy.

Gołębie białe ozdobne

Szczególnie popularne i cenione są gołębie białe ozdobne. Ich upierzenie sprawia, że są to osobniki wyjątkowo piękne i niemalże majestatyczne. Wyszkolone bardzo często wypożyczane są na przykład na śluby, ponieważ pięknie ozdabiają tę uroczystość – należy jednak pamiętać o ich komforcie i bezpieczeństwie.