W życiu każdego pasjonata gołębi pocztowych nie brakuje ważnych chwil, kiedy to warto podarować mu oryginalny upominek, który będzie każdego dnia przypominał mu o jego hobby. Urodziny, imieniny i inne święta okolicznościowe to doskonała okazja do tego, aby obdarować hodowcę wyjątkowym oraz jedynym w swoim rodzaju gadżetem.

Znacznik dla gołębia z numerem telefonu

Gołębie to bardzo mądre ptaki, które znajdują wielu pasjonatów. Wielu z nich puszcza je na loty i z niecierpliwością czeka, aż gołąb wróci z powrotem do swego domu. Podczas tego typu zawodów gołębie należące do poszczególnych hodowców są przewożone w klatach daleko od domu i tam wypuszczane. Często zdarza się, że ptaki zmęczone długim lotem trafiają do gołębników obcych hodowców. Ponadto zdarza się, że gołębie w wyniku przemęczenia czy poważnego urazu rezygnują z powrotu do domu i postanawiają, zamieszkać na stałe w nowym miejscu.

Co prawda właściciela u którego to urodził się zagubiony gołąb można odnaleźć po obrączce rodowej, ale wymaga to trochę czasu i nie każda osoba u której zadomowił się zabłąkany gołąb chce temu sprostać. I właśnie w takiej sytuacji bardzo pomocne są znaczniki z nadrukowanym numerem telefonu właściciela, które to zakłada się na nodze gołębia. Dzięki nim można czym prędzej sięgnąć po telefon i powiadomić prawowitego właściciela, gdzie obecnie przebywa jego zaginiony gołąb.

Dostępne na rynku znaczniki są zapinane na zatrzask i są one przeznaczone dla dorosłych ptaków. Obdarowanie hodowcy gołębi kompletem znaczników to idealny pomysł na prezent, bowiem dzięki temu będzie on mógł bezpiecznie puszczać gołębie na loty bez obaw że nie wrócą do domu.

Kasetka do przechowywania obrączek elektronicznych

Pomysłowym prezentem dla hodowców gołębi z pewnością okaże się też kasetka służąca do przechowywania obrączek elektronicznych. Otóż w sytuacji, gdy gołębie pocztowe biorą udział w zawodach, to wówczas na ich nodze musi znajdować się obrączka ze specjalnym chipem, która to w chwili powrotu gołębi z lotów dokładnie rejestruje godzinę wejścia ptaka do gołębnika. Obrączki te po zakończeniu się sezonu lotowego są zdejmowane z nóg konkursowych gołębi. Aby te niewielkich rozmiarów elementy nie uległy zagubieniu warto podarować hodowcy kasetkę ze specjalnymi przegródkami, w których to będzie mógł bezpiecznie je przechowywać.

Elektroniczne gadżety – idealne pomysły na prezent dla hodowcy gołębi

Zima jest dla gołębi bardzo trudnym czasem, bowiem bardzo często w nieogrzanych gołębnikach temperatura spada poniżej zera i w związku z tym woda znajdująca się w poidłach zamarza. Można temu skutecznie zapobiec posiadając na wyposażeniu gołębnika specjalny podgrzewacz, który to pozwoli na delikatnie ocieplanie wody od spodu poidła.

Dziś w sprzedaży dostępne są podgrzewacze płaskie przeznaczone do poideł typu belgijskiego oraz z wypustką, które to są przeznaczone na poidła posiadające specjalne wklęśnięcia. Taki prezent ucieszy z pewnością nie tylko hodowcę, lecz także jego ulubione ptaki.

Doskonałym pomysłem na prezent jest także zakup podgrzewanej misy lęgowej. Gadżet ten jest bardzo przydatny w tych gołębnikach, w których dochodzi do lęgów w okresie zimy. Misa ta posiada wbudowaną grzałkę, dzięki czemu młode okazy maja bardzo ciepło, nawet wówczas gdy matka nie ogrzewa ich swymi piórami.

Gadżety z napisami oraz obrazkami gołębi

Doskonałym, a zarazem bardzo uniwersalnym pomysłem na prezent dla hodowcy gołębi jest zakup porcelanowego kubka z imieniem hodowcy oraz jego ulubionym ptakiem. W ostatnim czasie bardzo popularne są także kubki z symbolem złożonych rąk, który to jest stosowany powszechnie przez hodowców gołębi. Obdarowując ich tego typu upominkiem będą oni przypominali sobie o swoich ulubionych ptakach każdego poranka podczas spożywania aromatycznej kawy czy herbaty.

Innym uniwersalnym pomysłem jest zakup ciepłej bluzy bawełnianej z wizerunkiem ulubionego gołębia, która do będzie ogrzewać hodowcę podczas codziennego pobytu w gołębniku.

Każdego pasjonata z pewnością ucieszy także żywy gołąb z bogatym rodowodem, który to koniecznie musi być podarowany w odpowiedniej klatce.
Pomysłów jest bardzo wiele, zatem przy posiadaniu odrobiny wiedzy na temat gołębi pocztowych można zakupić niezwykle atrakcyjny prezent, który to będzie służył hodowcy czy jego ptakom przez długie lata.

Więcej informacji na tematy związane ze zwierzętami znajdziecie na https://fajnyzwierzak.pl