Świerzb u psa leczenie domowe

Jeżeli chodzi o domowe sposoby na pozbycie się pasożyta to pod tym względem może być bardzo ciężko, wybór kropli czy tabletek doustnych ze sklepu zoologicznego mogą jedyne co zrobić to wywołać bezradność i smutek że dalej nic nie działa, a wtedy Nasz pies nadal będzie czuł świąd.

Zwykle podczas drapania lub wygryzania dochodzi do ran, które nie wyglądają zbyt dobrze, Naszym domowym sposobem może być pozbycie się włosów, lub sierści w danych miejscach, ułatwi to robotę weterynarzowi by zastosować wchłanianie się specjalnego leki w dane miejsca. Możemy również po strzyżeniu wykonać kąpiel naszego psa, nie lejemy gorącej wody na rany psiaka ponieważ dojdzie do podrażnienia i może być ewentualnie gorzej, dlatego lepiej używać chłodnej wody. Co możemy jeszcze zrobić? Zastosowanie Mączki owsianej daje łagodzące działanie kąpieli po której skóra jest miękka i jedwabista gdzie daje to efekt zmniejszenia świądu. Oczywiście możemy też użyć mąki ziemniaczanej jako suchego szamponu. Wystarczy posypać sierść psa, dokładnie wcierać przez parę minut, a później porządnie wyczesać. Można w tym stanie zostawić psa, lub dodatkowo opłukać wodą i wymyć resztki mąki. Oczywiście te sposoby są krótkotrwałe, więc i tak będziemy musieli odwiedzić gabinet weterynarza.
Jak widać nie mamy zbyt dużego wyboru typowo w domowych sposobach na leczenie świerzba, co prawda jakieś maści znajdziemy również w sklepie zoologicznych, ale nie będzie to taki Sam efekt jak po wizycie u Weterynarza bo chyba jednak bardziej Nam zależy na całkowitemu wyleczeniu naszego psa z pasożytów niż tylko złagodzenie objawów.