Znane nam wszystkim gołębie miejskie wywodzą się z udomowionych gołębi skalnych, a konkretnie osobników, które uciekły z hodowli. Gołębie skalne, w tym bardzo popularne gołębie pocztowe są bardzo popularnym zwierzęciem hodowlanym, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Organizowane jest wiele wystaw i targów, a także różnorodne konkursy związane z tym zwierzętami. Jeśli zastanawiasz się nad założeniem własnej hodowli zacznij od lepszego poznania tych zwierząt.

Co jedzą gołębie dzikie

Jedną z istotniejszych kwestii jest oczywiście żywienie. Chcesz wiedzieć, co jedzą gołębie dzikie? W warunkach miejskich jedzenia jest pod dostatkiem, wiele osób dodatkowo dokarmia gołębie (na przykład chlebem czy ziarnem), inni toczą z tym zacięte boje. Gołębie w przestrzeni miejskiej potrafią być bowiem sporym problemem.

Co jedzą gołębie pocztowe

Pożywienie miejskich gołębi nie różni się w dużej mierze od tego, co jedzą gołębie pocztowe czy inne udomowione gatunki. Jest to na przykład jęczmień, owies, pszenica, żyto, zboże, kukurydza, rzepak, proso, pokrzywa, mlecz, trawa, chwasty, ryż i tym podobne.