Każdy pupil dla swojego właściciela jest oczkiem w głowie. Wyrazem największej troski o zwierzaka jest dobór właściwej karmy. Karma farmina dla kota to propozycja starannie wyselekcjonowanego pokarmu, który odpowiada na szczególne potrzeby futrzaków.

1. Karma Farmina dla kota o królewskim podniebieniu

2. Farmina n&d pumpkin cat – dyniowa karma bez zawartości zbóż

3. Farmina urinary cat – karma dla kotów z problemami nerkowymi

Jaki rodzaj karmy wybrać, aby kociak przez długie lata cieszył się dobrym zdrowiem? To pytanie zadaje sobie wielu właścicieli futrzaków. Warto postawić na rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb czworonoga.

Karma Farmina dla kota o królewskim podniebieniu

Właściciele kotów nie raz stają przed wyzwaniem dotyczącym wyboru karmy, zwłaszcza jeżeli pod ich skrzydłami znajduje się wybredny kot o królewskim podniebieniu, który regularnie wybrzydza przy miseczce z karmą. Właściciel musi się zdecydować czy karmić kota karmą suchą, czy też mokrą. Na jaką firmę się zdecydować? Czy wybrać popularne marki, które co prawda są tanie, jednak w ich składzie dominują zboża, czy może zdecydować się na karmę lepszej jakości, jak na przykład karma Farmina dla kota wybrednego?

Farmina n&d pumpkin cat – dyniowa karma bez zawartości zbóż

Koty to mięsożercy, więc w ich diecie dominować powinno mięso. Najlepiej jeżeli będzie ono wysokich gatunków. Tłuste odpadki mogą niekorzystnie wpłynąć na kocie zdrowie, zwłaszcza tych osobników, które po kastracji wykazują zwiększoną tendencję do szybkiego przybierania na wadze. Dbając o zdrowie kota, dobrze jest wybrać produkty z wyższej półki. Linia produktów Farmina n&d pumpkin cat to karma przeznaczona dla kotów, która w ponad sześćdziesięciu procentach składa się z produktów pochodzenia zwierzęcego. Próżno w niej szukać zbóż, na które koty często mają alergię pokarmową. Dynia, jako składnik karmy odpowiedzialna jest między innymi za regulację pracy jelit oraz wzmacnianie systemu odpornościowego zwierzaków.

Farmina urinary cat – karma dla kotów z problemami nerkowymi

Jeżeli kot zaczyna mieć problemy z nerkami, to sytuacja może okazać się na tyle poważna, że nawet po udanym leczeniu, trzeba będzie diametralnie zmienić sposób odżywiania futrzaka. Wówczas dobrym rozwiązaniem mogą okazać się karmy specjalistyczne, takie jak na przykład Farmina urinary cat. Karma sama w sobie pozbawiona jest dodatków zawierających gluten, ma też niski indeks glikemiczny. Dzięki zawartości żurawiny ogranicza prawdopodobieństwo wystąpienia infekcji bakteryjnej.