Każdy gołąb pocztowy powinien być odpowiednio wyposażony. Bardzo potrzebną rzeczą jest w ich przypadku są obrączki dla gołębi adresowe. Obrączki te sprawdzają się w szybkim i sprawnym kontakcie osoby która znalazła gołębia z jego hodowcą.

Obrączki adresowe dla gołębi

Można wyróżnić różna rodzaje obrączek. Obrączki dla gołębi adresowe Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych sprzedawane są także z kartami własności. Rozmiar obrączki powinien być dostosowany tak, aby odpowiednio uniemożliwić jej ściągnięcie.

Na aukcjach internetowych można znaleźć ogromną liczbę sprzedaży obrączek. Przed zakupem należy jednak zwrócić uwagę na jakość obrączek oraz ich wytrzymałość. Warto zainwestować i wybrać obrączki rodowodowe Polskiego Związku Gołębi Pocztowych, do którego można dopisać adres hodowcy lub swój numer telefonu do kontaktu w razie zgubienia gołębia. Takie obrączki są dopuszczane do posiadania podczas lotów konkursowych w sezonie. Obrączki adresowe dla gołębi w ostatnim czasie są bardzo popularne, ponieważ kiedyś świadczyły o tym, że gołąb posiadający obrączkę jest bardzo cenny.