Nieoczekiwany wyjazd służbowy, wyjazd do krewnych lub na długo wyczekiwany urlop? A co zrobić ze zwierzakiem, który co wieczór z oddaniem czeka na Ciebie w domu? Jest wyjście, i to nawet nie jedno. Mamy tu trzy opcje, które mogą Ci odpowiadać. Krótko o każdej z nich  przeczytaj tu. A jeśli chcesz bardziej szczegółowo omówić każdą z nich, przeczytaj ten artykuł.

Hotel dla zwierząt: dla kogo jest odpowiedni?

Kilka lat temu idea hoteli dla zwierząt stała się popularna. Co to jest hotel  dla zwierząt?

  • Twój zwierzak będzie miał osobny „pokój”, w którym będzie spędzać większość czasu.
  • Czworonożnym przyjacielem zaopiekują się specjaliści z wykształceniem weterynaryjnym, którzy o każdej porze dnia i nocy udzielą zwierzęciu pierwszej pomocy i w razie potrzeby będą mogli się nim zaopiekować.
  • Zwierzę będzie bezpieczne.

Ale czy na pewno zwierzę, przyzwyczajone do domu, będzie dobrze czuło się w przeszklonym „pokoju”? Dodatkowo należy pamiętać, że w hotelu jest dużo zwierząt, co oznacza, że ​​nie dostanie ono odpowiedniej porcji czasu, miłości, ciepła i opieki.

Znajomi, przyjaciele, rodzina – „nianie” dla Twojego pupila?

Decyzja o opiece przyjaciół to także wyjście. Oczywiście najprawdopodobniej zwierzak jest już zaznajomiony z tymi ludźmi i będzie mu wygodniej z Twoimi rodzicami, siostrą lub dziewczyną niż w hotelu. Pamiętaj jednak, że inni ludzie (nawet znajomi) i nowe miejsce są dla zwierzęcia stresujący. Pies czy kot może zniszczyć meble, pójść do toalety w miejscu do tego nieprzeznaczonym, a także mogą zdarzyć się inne nieprzyjemne sytuacje, o których na pewno zostaniesz poinformowany i dobrze, jeśli w przyjazny sposób.

Nie wykluczamy, że jeśli oddasz zwierzakaw ręce znajomych, jeden z członków jego rodziny może się okazać uczulonym na sierść.  Cóż więc zrobić w takiej sytuacji?

Dom tymczasowy dla zwierząt domowych: jak znaleźć swojego opiekuna?

Inną opcją, która wiele lat temu zaczęła podbijać serca właścicieli, jest dom tymczasowy dla zwierząt. Doświadczony opiekun przyjmuje  zwierzę u siebie lub opiekuje się zwierzęciem na waszym terytorium i poświęca mu całą swoją miłość, opiekę i czas.

Aby uniknąć problemów z opiekunami, szukaj ich tylko w zaufanych serwisach. Jednym z nich jest   https://petsitters.pl/.  Każdy opiekun, którego profil znajduje się w serwisie, przeszedł gruntowną kontrolę serwisu, co świadczy o jego wiarygodności. Umowa zostaje zawarta z Tobą, a w niej określone są główne punkty prawne. Możesz być pewien, że Twój zwierzak będzie w dobrych rękach.

Petsitters  – zawsze przyjdziemy z pomocą wszystkim właścicielom kudłatych (i nie tylko) druhów.