Gołębie kojarzą nam się przede wszystkim z pospolita odmianą miejska, która potrafi zajść za skórę wielu osobom, jednak jest nieodłącznym elementem miejskiej scenerii. Poza nimi występuje jednak wiele odmian hodowlanych, które zachwycają ludzi na całym świecie. Gołębie są jednymi z najczęściej wybieranych zwierząt hodowlanych.

Gołębie pawiki indyjskie

Znane nam doskonale gołębie miejskie to jedno. Gołębie hodowlane potrafią zachwycić swą nieprzeciętna urodą – przykładem mogą być na przykład gołębie pawiki indyjskie. Niektóre osobniki potrafią kosztować naprawdę zawrotne sumy i są dumą każdego hodowcy. Gołębie potrafią zachwycać nie tylko swym urodziwym wyglądem, ale także nieprzeciętną inteligencją. Są to zwierzęta, które można wyszkolić, co wpływa na ich atrakcyjność na targach i wystawach.

Terminy wystaw gołębi

Wystawy i targi gołębi organizowane są regularnie w wielu miejscach, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Przyciągają one nie tylko hodowców, ale także pasjonatów tych niezwykłych zwierząt. Terminy wystaw gołębi najlepiej sprawdzać na bieżąco w Internecie.