Psy są nieodłącznym elementem naszego życia. Nawet nie elementem, bo nie można ich traktować jako rzecz. Często mówimy, że są jak członek rodziny. Jakie jest ich znaczenie w naszym życiu?

Po co nam pies?

Przede wszystkim psy to nasi mali przyjaciele. Niby nie mówią, ale jednak można z nimi ”porozmawiać”. Niby nie są ludźmi, a jednak potrzebują czułości, opieki, przebywania razem. Poza tym ostrzegają nas przed złem, a jak trzeba to stają w naszej obronie. Te czworonogi sprawiają, że człowiek czuje się szczęśliwszy, że spełnia się jako opiekun, ale również może przelać na to zwierze swoją miłość i troskę. Okazuje się, że zwierzęta w domu wpływają korzystnie na naszą kondycję psychiczną i samopoczucie. Dlatego warto mieć w domu zwierzaka.

Pinczer

Specyficzną rasą są pinczery miniaturowe. To jedne z najmniejszych psów domowych, jakie istnieją. Cieszą się ogromną popularnością, szczególnie w miastach. Pieski te są energiczne, bystre i bardzo towarzyskie. Poza tym są niezwykle posłuszne i wierne swojemu właścicielowi. Mogą żyć nawet około 15 lat. Nic dziwnego, że bardzo łatwo się do nich przywiązać i umieścić je w swoim życiu ”na stałe”. Jeśli chodzi o ratlerki pomorskie odznacza się ich bardzo dużą ilością na tle kraju. Wiele osób kiedy ma ich już więcej, chce je oddać komuś innemu pod opiekę. Dlatego jeśli jesteśmy zainteresowani, to warto poszukać ogłoszeń, ponieważ jest szansa, że właśnie jakiś maluch szuka nowego domu.
Mamy szansę spełnić swoje marzenie o posiadaniu zwierzątka domowego i dać schronienie maluchowi.