Psy zyskały miejsce w sercu człowieka już setki lat temu. W większości polskich domach swoje miejsce mają czworonogi, które odgrywają rolę naszego najlepszego przyjaciela.

 

Na spacerach możemy znaleźć najróżniejszych przedstawicieli psich gatunków, również najsłodsze kundelki. Wśród społeczeństwa możemy wyznaczyć dwie grupy jeśli chodzi o preferencje względem czworonogów. Istnieją osoby, które chętnie przygarniają do swoich domów kundelki pochodzące ze schronisk. Druga grupa to fani psów rasowych takich jak beagle Gdańsk, którzy wydają ogromne sumy pieniędzy na zakup tego idealnego szczeniaka z rodowodem.

Warto zastanowić się jednak nad tym czy psy te w jakiś sposób różnią się od siebie. Odpowiedź jest przecząca, ponieważ zarówno kundelki, jak i psy rasowe potrzebują naszej miłości i są gotowe oddać wszystko w zamian. Według nas warto zatem zastanowić się nad tym czy wzięcia psa ze schroniska nie będzie lepszym rozwiązaniem, ponieważ w ten sposób możemy dać dom zwierzakom, które od wielu miesięcy czują się nie kochane i niechciane. Wiele osób potwierdza opinię, iż kundelki, którym dajemy nowy dom oddają dużo więcej miłości swoim właścicielom niż psy rasowe kupione na hodowli. Być może potrafią one dużo bardziej docenić ludzką miłość i odwdzięczyć się za drugą szansę. Nie znamy przyczyn takiego zachowania, jednak jesteśmy pewni, że w tych słowach jest naprawdę dużo racji. Warto zatem sprawdzić czy w naszej okolicy nie ma schroniska, które szuka właścicieli dla swoich podopiecznych.