Gołębie dalekodystansowe szczepy

Istnieje wiele szczepów gołębi nadających się na długie dystanse. Oto niektóre z nich.

1. Stichelbaut
Odmiana pochodząca z Belgii. Zdobywały one zazwyczaj czołowe miejsca w lotach dalekich. Szczep ten zawdzięcza swą późniejszą popularność Michelowi Descampsowi, który po śmierci swego przyjaciela Aloisa, który był założycielem tej hodowli, przejął ją i rozwijał właściwości szczepu.

2. Bricoux
Twórcą tego szczepu był Arthur Bricoux z Belgii, wybitny hodowca gołębi pocztowych. Szczep ten stworzony był na bazie gołębi pochodzących z różnych dobrych gołębników, spośród których najbardziej znany był gołębnik Paula Siona.

3. Aarden
Jest to linia gołębi dalekodystansowych głównie w oparciu o gołębie Stichelabauta. Szczep ten stał się podstawa do powstania w późniejszym czasie innych gatunków znanych jako gołębie dalekodystansowe szczepy.

Gołębie dalekodystansowe na sprzedaż

W Polsce hodowle gołębi są bardzo popularne dlatego nie ma większego problemu z zakupem gołębi. W Internecie jest pełno ofert, a wraz z rozwijającym się postępem technologicznym, możemy znaleźć bardzo dużo stron internetowych dużych hodowli. Można za ich pomocą kupować i zamawiać ptaki. Dobrym rozwiązaniem jest także aktywny udział w różnego rodzaju targach i wystawach, na których bezpośrednio możemy wybierać odpowiednie dla nas gołębie dalekodystansowe na sprzedaż.