Pracownicy salonu piękności powinny być osobami oddanymi swojej pasji, wykonujące zadania z uśmiechem, przy jednoczesnej pewności i stanowczości podczas każdego wykonywanego zabiegu pielęgnacyjnego. W przeciwnym razie psu może bardzo łatwo udzielić się nerwowa atmosfera, wyczuje on też niepewność w ruchach człowieka.

Pracownicy salonu piękności powinny być osobami oddanymi swojej pasji, wykonujące zadania z uśmiechem, przy jednoczesnej pewności i stanowczości podczas każdego wykonywanego zabiegu pielęgnacyjnego. W przeciwnym razie psu może bardzo łatwo udzielić się nerwowa atmosfera, wyczuje on też niepewność w ruchach człowieka. Wówczas może stać się nerwowy, pobudzony lub po prostu przestraszony, a nawet agresywny. Dlatego właśnie podejście do pracy w salonie pielęgnacji dla zwierząt jest tak samo ważne, jak umiejętności techniczne.

Kąpiel i pielęgnacja psa w salonie

Nikomu nie trzeba chyba specjalnie tłumaczyć, że zabiegi pielęgnacyjne i kąpiele bywają dla psa bardzo stresujące. Jeśli masz yorka, czy jamnika, umieszczenie go w brodziku, wannie, czy w miednicy nie sprawia aż takich problemów, jak wtaszczenie do łazienki owczarka niemieckiego, czy bernardyna. W miesiącach letnich kąpiel psa można przeprowadzić w ogródku, o ile oczywiście mamy takie możliwości. Dzięki temu unikniemy sprzątania łazienki, a nawet całego domu. Właściciele czworonogów niejednokrotnie próbują oszczędzić stresu zarówno sobie jak i psu i wybierają profesjonalny salon. W takim miejscu pracownik będzie wiedział, jak podejść do psa, by obcinanie pazurów psa przebiegło bezproblemowo. Po zabiegach pies otrzyma smaczek w nagrodę.

Psi salon piękności – coś więcej, niż tylko estetyka

Wizyt w psim salonie piękności nie zawsze mają na celu tylko zabiegi estetyczne. W takim miejscu pies może liczyć na pielęgnację, dzięki której poprawi się jego samopoczucie oraz komfort. Gdy martwa sierść jest wyplątywana i usuwana, skóra pozostaje w lepszej kondycji. W profesjonalnym salonie wykorzystywane są narzędzia, dzięki którym takie zabiegi są łatwe i zawsze dopasowane do wielkości psa, typu sierści i włosów (tak, to jest różnica. Różne rasy mogą mieć sierść lub włosy). Profesjonalista użyje też odpowiednio dobranych kosmetyków: mogą one np.. łagodzić podrażnienia skóry, pozytywnie wpływać na skórę psich alergików, lub ochraniać przed pasożytami.