Gołębie hodowlane należą do zwierząt, które grono miłośników mają na całym świecie. Hodowlane gatunki nie przypominają zbytnio dobrze wszystkim znanych gołębi miejskich, mogą się charakteryzować wielką, niebanalną urodą, atrakcyjnym upierzeniem, majestatycznym wyglądem. Niektóre osobniki osiągają ceny, przez które wiele osób mogłoby dostać zawrotów głowy. Są jednak tego warte, bowiem sa nie tylko piękna, ale też bardzo inteligentne.

Sklepy dla gołębi

Poczatkujący hodowcy odwiedzać powinni targi, wystawy oraz sklepy dla gołębi oraz ich hodowców, dzięki czemu zdobędą odpowiednią wiedzę odnośnie utrzymania, opieki i pielęgnacji tych niezwykłych zwierząt. Zapewnienie im odpowiednich warunków bytowych jest niezbędne do powodzenia hodowli.

Targi gołębi mazowieckie

Wystawy oraz targi gołębi mazowieckie odbywają się regularnie, zwykle kilka razy do roku. Aktualny terminarz sprawdzić można na stronach internetowych przeznaczonych dla hodowców, forach ich zrzeszających itp. Są to wydarzenia, na które udać się powinni zarówno początkujący hodowcy, jak i osoby dopiero rozważające pójście tą ścieżką.