Gołębie są bardzo popularnym zwierzęciem hodowlanym, zarówno na świecie, jak i w Polsce. Hodowcy i pasjonaci spotykają się na wielu targach i wystawach gdzie prezentują swoje wyjątkowe okazy. Zacząć hodowlę może każda osoba dysponująca odpowiednimi warunkami, jednak trzeba pamiętać, że jest to zajęcie bardzo odpowiedzialne a ptaki wymagają specjalistycznej opieki. Ważne są też różne zabiegi weterynaryjne, na przykład szczepienia oraz odrobaczanie.

Szczepienie gołębi kiedy

Szczepienie gołębi kiedy zachodzi taka potrzeba to niezbędne narzędzie, które pozwala je uchronić przed niekorzystnym działaniem chorobotwórczych drobnoustrojów, w kierunku których nie występuje leczenie przyczynowe – zarówno wirusów, jak i bakterii. Jest kilka niezbędnych szczepień, które powinny być wykonane. Z ich harmonogramem zapoznać można się w Internecie lub zaczerpnąć porady weterynarza.

Odrobaczanie gołębi kiedy

Równie ważne jest odrobaczanie gołębi kiedy zostały zaatakowane przez różnego rodzaju pasożyty wewnętrzne i zewnętrzne. Odrobaczanie najlepiej przeprowadzić pod okiem weterynarza.