Od kilku lat organizowana jest na Targi Kielce wystawa gołębi pocztowych. Miłośnicy gołębi spotykają się aby poznać nietypowe okazy, a także wymienić się swoimi doświadczeniami.

Wystawa gołębi pocztowych Kielce

Organizatorami tej wystawy są są Związek Hodowców Gołębi Pocztowych – Okręg Kielce, Kielecki Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego oraz Świętokrzyskie Stowarzyszenie Hodowców Królików Rasowych i Drobnego Inwentarza. Wystawa gołębi Kielce odbywa się poza sezonem zawodów. Co rok na wystawy rejestruje się około 400 hodowców prezentujących swoje okazy.

Wystawa gołębi Kielce

Odwiedzający kielecką wystawę możną podziwiać wiele ras, a także dowiedzieć się masę ciekawostek o nich. Wystawa gołębi pocztowych Kielce daje możliwość podziwiania około 1900 najpiękniejszych, najrzadszych i najszybszych gołębi pocztowych i rasowych. Podczas tych wystaw przyznawane są puchary i wyróżnienia Świętokrzyskiej wystawy Gołębi Rasowych. W Targi Kielce wystawa gołębi pocztowych przyciąga corocznie masę odwiedzających, zainteresowanych gołębiami pocztowymi i rasowymi, a także te osoby, które na co dzień zajmują się hodowlą i mogą dowiedzieć się o metodach, ciekawostkach i sposobach hodowli najpiękniejszych egzemplarzy w Polsce.