W styczniu 2020 roku odbędzie się dwunasta edycja Międzynarodowych Targów Gołębi Pocztowych w Sosnowcu, które odbędą się wraz z sześćdziesiątą dziewiątą Ogólnopolską Wystawą Gołębi Pocztowych, organizowaną przez Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych.

Wystawa gołębi pocztowych Sosnowiec

Sosnowiec jest popularnym miejscem spotkań hodowców gołębi pocztowych. Na Wystawie podziwiać można niesamowitą ilość ras i okazów. Swoje oferty przedstawia około 200 producentów, dystrybutorów i hodowców, z czego około 30% pochodzi z różnych części Europy. Wystawa gołębi pocztowych Sosnowiec przeprowadza konkursy, w których zwierzęta nagradzane są w kategoriach:
– Kategoria Standard- Samczyki,
– Kategoria Standard- Samiczki,
– Kategoria Standard- Samczyki- Młode
– Kategoria Standard- Samiczki- Młode,
– Kategoria Sport A, B,C, D,E, F,G, H,
– Kategoria Sport- wyczyn.
Na Targach możemy oglądać najpiękniejsze gołębie z Polski, ale także z całej Europy. Oprócz zwierząt na Wystawie w Sosnowcu podziwiać można także oferty skierowane do hodowców: sprzęt i wyposażenia potrzebne hodowcom – karmy, odżywki, leki, witaminy i środki czystości. Na terenie znajduje się też strefa spotkań stworzona na potrzeby swobodnych rozmów hodowców, a także miejsce gdzie można spożyć posiłek.