Gołąb to ptak z rodziny gołębiowatych. Do najpopularniejszych przedstawicieli tej rodziny należą gołębie skalne (w tym bardzo popularne gołębie pocztowe) i gołębie miejskie (wywodzące się z udomowionych gołębi skalnych). Gołębie są popularnym zwierzęciem hodowlanym zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Ile gołąb siedzi na jajkach

Zanim rozpoczniesz swoją własną hodowle dowiedz się jak najwięcej o tych zwierzętach, ich warunkach bytowych, wymaganiach itp. Tylko odpowiednia wiedza i przygotowanie zapewni hodowli powodzenie. Jedną z kwestii, która zastanawia wiele osób jest to, ile gołąb siedzi na jajkach.

Ile gołąb wysiaduje jajka

Chcesz się dowiedzieć, ile gołąb wysiaduje jajka i jak ogólnie wygląda ich proces rozmnażania się? W sprzyjających warunkach rocznie dojść może do 4-5 lęgów. Białe jaja są składane w liczbie dwóch sztuk. Ich wymiary to około 39×29 mm, masa 17, 8 g. Temperatura w trakcie inkubacji wynosi 37, 5 stopni C. Okres inkubacji wynosi 17 dni, jaja wysiadują oba ptaki z pary. Młode karmi się pokarmem zwracanym z wola. Są one gotowe do lotu mniej więcej 5 tygodni po wykluciu.