pekińczyk, rasa pieska do dekoracji.

Wyróżniamy dwa rodzaje psów, nierasowe i rasowe. Ich różnica polega na tym, że rasowy pies nie wytrzyma słabych warunków. Nie może on być przywiązany przy budzie, na podwórku, w warunkach nieciekawych. Piesek rasy, jak pekińczyk musi być, jako dekoracja w domu. Choć nazbyt wyrafinowany to jego atutem jest głaskanie jego delikatnej sierści. Poprzez głaskanie domowego pupilka, właściciel jego jest spokojniejszy i zdrowszy.

Pekińczyk, jego wygląd.

Ras małych towarzyskich piesków jest mnóstwo, ale różnią się one od siebie. I dlatego pekińczyk ma zupełnie odmienny wygląd od, np. shih tzu. Pekińczyk osiąga maksymalny wzrost o wysokości 20 centymetrów. A jego waga sięga do maksymalnie pięciu kilogramów. Mały zwinny piesek, posiadający swoją legendę, jak całe Chiny. Wychowany w kulturze chińskiej, zawdzięcza też jej wygląd. Pyszczek ma zupełnie wciągnięty w porównaniu do, np. owczarka niemieckiego, który ma długą szczękę. Ogonek z długim włosiem, zakręcony nad tylną częścią korpusu.
Ta rasa pekińczyki lubelskie , oferowana na jego terenie. Ogłoszenia zamieszczone są w internecie, na specjalnych do tego stronach. Cena zazwyczaj poprzedzona papierami rodowodowymi oraz badaniem lekarskim i szczepieniem.
Na zakończenie wypada stwierdzić, że pekińczyk to rasa elegancka, o inteligentnym wyglądzie. Wymaga ona pielęgnacji, dbania o sierść i czesania odpowiednimi szczotkami by pięknie się prezentowała.